Menu

Świętowanie Bożego Narodzenia w Uralsku Wyróżniony

Świętowanie Bożego Narodzenia w Uralsku

Siostry Uralska Szczęść Boże Nareszcie zabrałam się za napisanie, choć paru słów, jak to bywa w czasie przedświątecznym i świątecznym ciągle brakuje nam tego drogocennego czasu. Przesyłam wiec te parę słów jak nasza wspólnota parafialna przeżywała Święta Bożego Narodzenia.

Święta przebiegały w bajkowej oprawie, biało, mroźno, sceneria była cudowna. Wigilię przeżyłyśmy z naszymi księżmi oraz zaproszonymi gośćmi. Chociaż wszystkie ceremonie zaczynały się już o 23 nasi parafianie i goście zaczęli już się schodzić około 19.30.

Ażeby wszystko przebiegało w jak najlepszym porządku najpierw przeprowadziliśmy ostatnią generalna próbę scenki bożonarodzeniowej, którą przygotowała nasza młodzież pod przewodnictwem Siostry Teresy, a zaraz po niej próbę chóru.

Kiedy wszystko już było gotowe o 23 nasze świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy różańcowej, a około 23.30 po przywitaniu wszystkich przez naszego księdza proboszcza Petera Sakmara młodzież naszej parafii rozpoczęła współczesną scenkę bożonarodzeniową pt, „Co to jest szczęście?" Zapanowała w kościele cisza, gdyż treści tej scenki jasno i wyraźnie ukazały, czym dla współczesnego człowieka jest szczęście.

We współczesnym świecie wszystko staje jakby na głowie… Następnego dnia Siostra Kryspina wraz z ks. Marianem udali się z posługą duszpasterską do Aksai położonego 240 km od Uralska. Ja wraz z ks. Peterem pozostaliśmy w parafii służąc naszym parafianom. 29 grudnia odbyło się spotkanie naszych parafian przy choince, gdzie dzieci naszej parafii odegrały jasełka, którą przygotowały pod kierownictwem s. Kryspiny.

Po scence odbyły się zabawy i tańce dla naszych dzieci. Dzieci były bardzo zadowolone, a na koniec otrzymały prezenty.

Korzystając z tej okazji, pragniemy życzyć wszystkim wielu łask Bożych w Nowym 2014 roku, oraz podziękować za modlitwę i wszelkie oznaki życzliwości.

S.M. Teresa

Zobacz załączone zdjęcia.

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE