Menu

Poranek Wielkanocny z Ubogimi Wyróżniony

Poranek Wielkanocny z Ubogimi

Już od rana w elżbietańskim w Wieczerniku w Poznaniu przy ul. Łąkowej gromadzili się ubodzy i bezdomni by uczestniczyć we Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego.

„ Dziś Jezus mówi i do Was „ Witajcie”. Może żaden z Was nie usłyszy tego od męża, żony czy rodziny, ale Jezus mówi dziś do Ciebie – Witaj. Jesteście Jezusowi bliscy” - podkreślił w czasie homilii ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora Caritas Poznańskiej.

Następnie uczestnicy liturgii zgromadzili się w świątecznie przyozdobionej przez młodzieży i siostry elżbietanki salce parafialnej kościoła pw. Bożego Ciała. Sala była udekorowana wielkanocnymi stroikami, kurczakami i kolorowymi pisankami. Na każdym stole, przykrytym białym obrusem, stały baranki z masła, a w wazonikach gałązki bukszpanu. Na wielkanocnym stole nie zabrakło polskich, tradycyjnych potraw. Był żurek, biała kiełbasa, szynka, pieczywo, jajka, herbata, kawa i babka drożdżowa. Przy stołach usługiwały siostry elżbietanki z siostrami nowicjuszkami i siostrami juniorystkami.

Modlitwie i poświęceniu pokarmów przewodniczył abp Stanisław Gądecki Metropolita poznański, złożył zgromadzonym życzenia i zasiadł z ubogimi do wspólnego stołu jak również Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i nasza Siostra Prowincjalna M. Kamila. Siostry nowicjuszki z Siostrą Mistrzynią M. Emilią nie tylko usługiwały przy stołach ale ubogaciły Poranek Wielkanocny radosnym śpiewem.

„Głoszenie Chrystusa oznacza ukazywanie, że wierzyć w Niego i iść za Nim jest nie tylko rzeczą prawdziwą i sprawiedliwą, ale także piękną, zdolną napełnić życie nowym blaskiem i głęboką radością, nawet pośród trudnych doświadczeń”. Papież Franciszek (EG 167)

S.M. Józefa Krupa
wikaria prowincji

Poznań, 05.04.2015r.

Zobacz załączone zdjęcia

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE