Menu

Skupienie Junioratu w Paragwaju Wyróżniony

Skupienie Junioratu w Paragwaju

W dniach od 05. 06 -12.06 w naszej wspólnocie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. My nawet określiłyśmy, że było to wydarzenie historyczne.

Z inicjatywy Siostry Prowincjalnej z Brazylii, s. M. Alicji Sikora, w Pragwaju, w Guarambaré, zostało zorganizowane skupienie dla sióstr juniorystek z południowej części Brazylii i dla jedynej do tej pory siostry juniorystki z Paragwaju.

Rzeczywiście pierwsze takie spotkanie było już zorganizowane w ubiegłym roku, gdy na zaproszenie Siostry Prowincjalnej M. Alicji, s.M. Luisa, z Paragwaju pojechała do Brazylii - Blumenau, i tam mogła doświadczyć wspólnoty sióstr, na tym samym etapie formacji, przeżyć dni skupienia w tej wspólnocie, jak również poznać inne siostry. Niewątpliwie nie było to dla niej łatwe, gdyż bariera językowa zawsze stanowi poważne wyzwanie, chociaż język portugalski i hiszpański jest troszeczkę podobny… jak ktoś się stara to można zrozumieć….

W tym roku wydarzenie się powtórzyło. My, jako wspólnota z Paragwaju cieszyłyśmy się bardzo na to spotkanie, jako że jesteśmy tu jedyną wspólnotą elżbietańską, to zawsze brakuje spotkań na gruncie Zgromadzeniowym. Więc czekałyśmy i przygotowywałyśmy się na to spotkanie, nie tylko skupienie sióstr juniorystek, ale przede wszystkim spotkanie siostrzane.

Stało się… przyjechały!! Siostra Prowincjalna M. Alicja, Siostra Mistrzyni M. Faustyna, i siostry juniorystki s.M. Ines, s.M. Ana, s.M. Emanuela i s.M. Paulina. Pomimo różnorodności kultur, języka, spotkanie upływało w radosnej, rodzinnej atmosferze. Siostry juniorystki miały okazje do uczestniczenia w wykładach, spotkaniach, rekreacjach… wspólnie pojechałyśmy do Matki Bożej w sanktuarium narodowym Caacupé, zdobywałyśmy wzgórze Yaguarón, ale przede wszystkim spotkanie pozwoliło nam jeszcze raz odkryć i dziękować Bogu za dar Zgromadzenia, za dar wspólnoty, za każde powołanie. Wiele razy siostry powtarzały, że chociaż jesteśmy z innych krajów mówimy innymi językami, ale dla Tego co nas łączy nie ma różnic, i w duchu świętej Elżbiety tworzymy jedną rodzinę.

Niech Panu Bogu będą dzięki, za to spotkanie, Siostrze Prowincjalnej M. Alicji za jej otwarte serce, które wyszło poza granice kraju… i każdej siostrze elżbietance, gdziekolwiek teraz się znajduje za jej modlitewne i wsparcie.

Przy tej okazji pragniemy gorąco polecić się modlitwom… w tym roku nasza placówka w Paragwaju będzie obchodzić swoje 10 latek! Nasz mały jubileusz na paragwajskiej ziemi. Niech Pan będzie uwielbiony za to wszystko co działał i działa w tym czasie.

A kochanej Matce Generalnej, dziękujemy za zaufanie, za codzienną troskę, modlitwę, za bycie z nami swoim sercem matki w naszej codzienności. Każdej siostrze, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób są z nami poprzez modlitwę, dobre słowo serdeczność, serce wsparcie materialne i duchowe… serdecznie dziękujemy, to wszystko są te cegiełki, które budowały i budują wspólnotę bł. Matki Marii Luizy Merkert w Paragwaju.

Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim swoim błogosławieństwem.

Wspólnota Sióstr z Guarambaré - Paragwaj

Zobacz zdjęcia

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE