Menu

Kandydatki z Wietnamu już w Oslo

Kandydatki z Wietnamu już w Oslo

Dzień 15 stycznia 2013 zapisał się w historii naszej prowincji w sposób szczególny. Zaledwie siedem miesięcy po naszym pobycie w Wietnamie (zobacz poprzedni artykuł: Siostry Elżbietanki w Wietnamie) przybyło do naszego Domu Formacyjnego w Oslo sześć kandydatek z tego właśnie kraju.

Pięć dziewcząt pochodzi z północnej części Wietnamu, natomiast jedna z Sajgonu. Na pewno największym wyzwaniem, oprócz zimna, które jest w tym roku nieubłagalne (-20 C), zmiany jedzenia, jest brak wspólnego języka. Mamy jednak ogromną nadzieję, że ten problem będzie się zmniejszał z biegiem czasu. Nasze kandydatki po czterech dniach pobytu rozpoczęły naukę języka norweskiego, który jest tak bardzo różny od ich ojczystego. Zimno na zewnątrz jest bardzo dokuczliwe, natomiast dziewczęta nie mogą nadziwić się ciepłem, które mamy w środku domu.

Cieszymy się obecnością naszych kandydatek na wspólnych modlitwach, posiłkach i przy drobnych pracach. Mamy ogromną nadzieję, że zaaklimatyzują sie w zimnej Norwegii, pokochają nasz elżbietański charyzmat i będą chciały oddać całe swoje życie Chrystusowi w służbie Kościołowi w Norwegii. Polecamy naszą wspólnotę, jej nowe członkinie modlitwie tych, którzy czytają ten artykuł. Przewielebnej Matce Generalnej M. Samueli i całemu Zarządowi Generalnemu dziękujemy za modlitwę i duchowe wspieranie nas od samego początku realizacji projektu wzbudzania powołań do naszej prowincji na terenie Wietnamu.

S.M. Natanaela Hess

Zobacz załączone zdjęcia w galerii foto: Kandydatki z Wietnamu do Oslo.

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE