Menu

Rekolekcje dla dziewcząt w Sucre w Boliwii - 2016 r. Wyróżniony

Rekolekcje dla dziewcząt w Sucre w Boliwii  - 2016 r.

W dniach od 12 do 15 lipca br. Odbyły się w naszym domu w Sucre rekolekcje dla dziewcząt, w których wzięło udział 8 dziewczyn. Rekolekcje prowadził Ojciec Rolando Padilla, który pochodzi z Sucre, a przez 3 lata był proboszczem w naszej parafii.

Ojciec Rolando obecnie pracuje w Camiri i dlatego przywiózł stamtąd na rekolekcje 2 dziewczyny: Marie Jose i Eliane. Rekolekcje rozpoczęły się wspólną modlitwą w naszej kaplicy, a następnie dziewczęta przeszły do Sali, gdzie podczas pierwszego spotkania każda opowiedziała krótko coś o sobie i wspólnie omówiliśmy program rekolekcji.

Dni rekolekcyjne były przeżywane według programu dnia, w którym najważniejszymi punktami były: codzienna Msza św., wspólna poranna modlitwa, konferencja i praca w grupach. Temat pierwszej konferencji brzmiał: Kim jestem w odniesieniu do Boga, do mojej rodziny, wspólnoty Kościoła, do otaczających mnie ludzi. Ojciec Rolando starał się w bardzo prosty i praktyczny sposób wyjaśnić dziewczętom to zagadnienie. Aby dziewczęta mogły jeszcze lepiej poznać siebie nawzajem, Ojciec zaproponował, aby po konferencji przeznaczyć czas na wspólne dzielenie się doświadczeniami i przeżyciami swojego życia. Po wspólnym obiedzie - tutaj w Boliwii to obowiązek – był czas na sjestę. Po odpoczynku, każdego popołudnia dziewczęta przygotowywały liturgię słowa i pieśni na Eucharystię.

W drugim dniu rekolekcji Ojciec mówił o znaczeniu słowa Bożego w naszym życiu, jego właściwym słuchaniu i rozeznawaniu. Tego dnia była okazja do obejrzenia prezentacji o naszym Zgromadzeniu. Dziewczęta zadawały pytania szczególnie na temat pracy Sióstr w Europie i pytały się dlaczego mają inny ubiór? Zachwycały się też śniegiem w Skandynawii i dziwiły się temu, jak można tam żyć… Trzeciego dnia oprócz stałych punktów dnia, została przygotowana adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której każda z dziewcząt symbolicznie umieściła na ołtarzu świecę, która symbolizowała wewnętrzne pragnienia i prośby skierowane do Jezusa. Również w tym dniu Ojciec mówił o powołaniu i o właściwym szukaniu woli Bożej w swoim życiu. Ojciec zachęcał również do osobistych przemyśleń i własnych poszukiwań odpowiedzi. Podczas ostatniego obiadu dziewczęta dzieliły się wrażeniami i propozycjami na następne spotkanie.

W czasie tych kilku dni nie zabrakło również okazji do zwiedzenia miasta Sucre, które jest typowym miastem pokolonialnym. Znajdują się tutaj przepiękne kościoły, muzea, hiszpańskie kamienice i pięknie zadbane place.

Ufamy, że dziewczęta wyjechały z rekolekcji zadowolone i ubogacone czasem spędzonym z Bogiem, ale też z drugim człowiekiem.

Siostra M. Patrycja Tylicka

Zobacz zdjęcia

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE