Menu

Przedstawienie jasełkowe w Norwegii Wyróżniony

Przedstawienie jasełkowe w Norwegii

Adwent i Święta Bożego Narodzenia mają w Norwegii szczególną oprawę. Czas do Wigilii odmierzają kalendarze adwentowe, zaś w całym kraju żywa jest tradycja jarmarków oraz koncertów bożonarodzeniowych.

Stąd też zrodził się nasz pomysł przygotowania Jasełek w wykonaniu sióstr juniorystek oraz postulantek. W naszej interpretacji opowieści o Narodzeniu Jezusa w Betlejem nie zabrakło pięknych kolęd przy akompaniamencie pianina oraz tańca w wykonaniu aniołów oraz Maryi.

Jasełka zostały wystawione dla osób starszych przy parafii św. Hallvarda w Oslo, którym postulantki pomagają w cotygodniowych środowych spotkaniach urozmaicając je poprzez przygotowywanie posiłku, śpiewu oraz tańca.

Z bożonarodzeniowym przedstawieniem dotarłyśmy również do ubogich, którzy gromadzą się przy parafii katedralnej św. Olafa w Oslo, by uczestniczyć w darmowym kursie języka norweskiego, a którym nasze postulantki posługują przygotowując każdego tygodnia piątkowy ciepły posiłek.

Oba spotkania przebiegały w bardzo miłej i radosnej atmosferze przy wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach oraz wyśmienitym posiłku.

Zobacz załączone zdjęcia.

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE