Menu

Uroczystości Jubileuszowe na Litwie

Uroczystości Jubileuszowe na Litwie

Dnia 27 września  2012r. obchodziliśmy uroczystości związane ze 170 rocznicą powstania naszego zgromadzenia oraz wspominaliśmy 5 rocznice beatyfikacji naszej Czcigodnej Matki Marii Luizy Merkert. Wraz  ze wspólnotą Kowieńską w duchowej łączności z całym zgromadzeniem zebrałyśmy się w kościele parafialnym w Alytus,  pod wezwaniem Św. Kazimierza i Św. Elżbiety na celebracje Eucharystii.

W czasie Ofiary Eucharystycznej, której  przewodniczył  ks. Dziekan  Arūnas a homilię wygłosił ks. Virginiusz, uwielbiałyśmy Trójce Świętą za dar Zgromadzenia Św. Elżbiety i dar życia Matki Marii. Podczas homilii mogliśmy usłyszeć jeszcze raz o tajemnicy świętości i sensie poświęcenia swego życia i czasu dla drugiego człowieka. Po zakończonej Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu i w Litanii do Matki Założycielki prosiliśmy o nowe i święte powołania do naszego zgromadzenia.

Kolejnym punktem świętowania była całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu we wspólnocie w Kownie. Młodzież wraz z Siostrami przygotowała również program słowno-muzyczny w oparciu o biografie Matki Marii, która była takim preludium do spotkania się osobistego z Jezusem na modlitwie. Adoracja została zakończona Mszą świętą, w której prosiliśmy o rozwój duchowy jak i liczebny naszego zgromadzenia.

Dnia 17 listopada jak wiemy obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej. W tym roku na Ofiarę Mszy Św. zebraliśmy się w kaplicy u Sióstr w Kownie. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Bp Rimantas , który w wygłoszonym kazaniu dziękował Siostrom za ich posługę jak i gotowość do dalszej współpracy dla Królestwa Bożego na ziemi Litewskiej. Po Mszy Św. jedna z dziewcząt przykładem Św. Elżbiet rozdawała zebranym tradycyjne bułeczki. Uwieńczeniem spotkania z zaproszonymi gośćmi była krótka historia z życia Św. Elżbiety, którą przedstawiła młodzież i Siostry. Wszystkim zaprzyjaźnionym osobom ze wspólnotami w Alytusie jak i w Kownie z serca składamy Bóg zapłać za życzliwość, uśmiech, dar wspólnego przebywania i wspólną modlitwę zanoszoną do Boga Ojca.

S.M. Sebastiana - Alytus, LT
Zobacz załączone zdjęcia w galerii foto: Uroczystości Jubileuszowe i święto Św. Elżbiety na Litwie.
Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE