Menu

Z Atyrauskiej Wspólnoty w Kazachstanie

Z Atyrauskiej Wspólnoty w Kazachstanie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Czas ucieka nieubłaganie, dlatego pragniemy podzielić się ze wszystkimi którzy zaglądają na naszą stronę Zgromadzeniową jeszcze z listopadowych wydarzeń, które miały miejsce w naszej atyrauskiej Wspólnocie. Tylko tam gdzie jest Bóg naprawdę zaczyna się życie. Tylko gdy spotkamy Chrystusa Boga Żywego poznamy sens życia.

Nie ma nic piękniejszego jak poznać Go i podzielić się Jego przyjaźnią z innymi. Słowa te zaczerpnięte z homilii Ojca Świętego Benedykta XVI stanowiły motto dziękczynienia Bogu s. M. Zyty Guz za 25 lat życia w ślubach zakonnych. Cała nasza Wspólnota s.M. Zofia Sikora, s.M. Mirosława Dołhań. S.M. Kryspina Jaska wraz z Siostrami z Uralska s. M. Filipą Woźniak i s.M. Teresą Kania, kapłanami, parafianami oraz z zaproszonymi gośćmi 11 listopada włączyliśmy się w to dziękczynienie uczestnicząc w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencjach dostojnej Jubilatki w naszej świątyni parafialnej pw. Przemienienia Pańskiego w Atyrau. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył i wygłosił homilię Wikariusz Generalny Administratury Apostolskiej, a zarazem Proboszcz naszej parafii Ksiądz Cezary Komosiński. Na samym początku Eucharystii Celebrans poświęcił wianek a następnie siostra przełożona nałożyła wianek na głowę Siostrze Jubilatce. Rozpoczęła się Msza Święta, w swej homilii Ksiądz pięknie podkreślił jak wielkim darem dla Kościoła jest Życie Konsekrowane i posługa osób zakonnych. Zwracając się do Siostry Zyty podziękował za Jej posługę w Atyrau, za wszelkie dobro i pomoc każdemu człowiekowi. Po kazaniu, Siostra Jubilatka odnowiła swoje śluby zakonne. Po zakończonej mszy św. udaliśmy się do sali parafialnej by tam obejrzeć prezentację o naszym Zgromadzeniu. „Odwiedziły” nas również nasze Matki Założycielki dzieląc chleb wśród zebranych gości, a następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na mały słodki poczęstunek i jubileuszowy tort. Radości i dziękczynienia nie było końca. Zarówno kapłani jak i parafianie składali Siostrze Jubilatce M. Zycie piękne życzenia oraz w swoich słowach wyrażali wdzięczność za obecność, uśmiech i każde dobro słowo.

Nasza radość świętowania została przedłużona na kolejne dni, gdyż bł. Matka Maria Luiza Merkert zebrała nas w naszej Kaplicy zakonnej, która nosi Jej imię. W tym dniu wraz z parafianami dziękowałyśmy dobremu Bogu za nasze Zgromadzenie, za powołanie zakonne i za posługę na kazachskiej ziemi. W swej homilii Ks. wikariusz Łukasz Niemiec pięknie przedstawił postać bł. Marii Luizy Merkert a po zakończonej Mszy świętej każdy z obecnych miał możliwość ucałować Jej relikwie. Już tradycyjnie wszyscy obecni na Eucharystii zostali zaproszeni na tzw. „słodki stół” i mogli skosztować pysznych wypieków s. Mirosławy. Natomiast Uroczystość Św. Elżbiety świętowałyśmy już we własnym gronie we Wspólnocie. Rano w języku polskim została odprawiona Msza Święta w naszej Kaplicy zakonnej po której zaprosiłyśmy kapłana na świąteczne śniadanie.

Dziękujemy Bogu za naszą służbę Jemu w duchu elżbietańskim na ziemi kazachskiej a wszystkich prosimy o modlitwę byśmy nie ustawały w drodze i z radością podejmowały trud codziennego dnia trwając wiernie przy Sercu Jezusa. Zapewniamy Kochane Siostry również o naszej modlitwie i serdecznie pozdrawiamy

Siostry z Atyrau - Kazachstan

Zobacz załączone zdjęcia w galerii foto: Z Atyrauskiej Wspólnoty w Kazachstanie.

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE